Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Jubileuszowa współpraca Archiwum z II L.O.

4 czerwca 2016

W związku z przypadającymi na rok bieżący jubileuszem 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu Archiwum Państwowe podjęło współpracę ze szkołą przy organizacji uroczystości.

Czytaj więcej o: Jubileuszowa współpraca Archiwum z II L.O.
Przejdź do -

Archiwum na Ichoriadzie 2016

3 czerwca 2016

2 czerwca w Collegium Novum Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Hetmana Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu odbyła się piąta edycja Ichoriady. Po raz trzeci na imprezie zagościło Archiwum Państwowe w Zamościu prezentując interesujące archiwalia.

Czytaj więcej o: Archiwum na Ichoriadzie 2016
Przejdź do -

9 czerwca - Międzynarodowy Dzień Archiwów

1 czerwca 2016

W związku z przypadającym 9 czerwca Międzynarodowym Dniem Archiwów nasza instytucja przygotowuje dla Państwa wystawy mające na celu popularyzację zasobu archiwalnego. Przedsięwzięcia te wpisują się w cykliczne wydarzenia oraz jubileusze upamiętniające historyczne momenty dotyczące przeszłości naszego regionu.

Czytaj więcej o: 9 czerwca - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Szkolne jubileusze we współpracy z Archiwum

30 maja 2016

Na rok 2016 przypadają okrągłe jubileusze kilku szkół w Zamościu. W tym celu Archiwum Państwowe w Zamościu podjęło współpracę z jednostkami oświatowymi udostępniając materiały archiwalne na potrzeby organizacji uroczystości jubileuszowych.

Czytaj więcej o: Szkolne jubileusze we współpracy z Archiwum
Przejdź do -

Sara Netanjahu z wizytą w Archiwum

25 maja 2016

24 maja 2016 r. w Archiwum Państwowym w Zamościu złożyła wizytę Pani Sara Netanjahu, małżonka premiera Izraela - Benjamina Netanjahu.

Czytaj więcej o: Sara Netanjahu z wizytą w Archiwum
Przejdź do -

Zbiory Archiwum na wystawie "Wybory Dawniej i Dziś"

12 maja 2016

10 maja w Muzeum Fortyfikacji i Broni w Arsenale odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Wybory Dawniej i Dziś" zorganizowanej przez Komisarza Wyborczego w Zamościu, Muzeum Zamojskie oraz Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński, szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj oraz dyrektor Zespołu Prezydialnego PKW Marian Dzięgielewski. Znaczną część prezentowanych dokumentów pochodziła z zasobu Archiwum Państwowego w Zamościu.

Czytaj więcej o: Zbiory Archiwum na wystawie "Wybory Dawniej i Dziś"
Przejdź do -

Archiwum na Targach Pracy i Edukacji

19 kwietnia 2016

W dniu 15 kwietnia odbyły się IV Targi Pracy i Edukacji organizowane przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu.

Czytaj więcej o: Archiwum na Targach Pracy i Edukacji
Przejdź do -

Jubileusz zamojskiej kolei na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

4 kwietnia 2016

Już po raz trzeci pracownicy Archiwum Państwowego w Zamościu mieli możliwość poprowadzenia wykładów dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zamościu.

Czytaj więcej o: Jubileusz zamojskiej kolei na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Przejdź do -

Archiwum u Przedszkolaków

23 marca 2016

W ramach działalności popularyzatorskiej Archiwum Państwowe w Zamościu zawitało do siedziby Przedszkola Miejskiego nr 14 przy ul. Olchowej 11 w Zamościu.

Czytaj więcej o: Archiwum u Przedszkolaków
Przejdź do -

Skarby Archiwum Państwowego w Zamościu

18 marca 2016

W piątek 11 marca gościliśmy w siedzibie Archiwum uczniów z Koła Naukowo-Regionalnego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu.

Czytaj więcej o: Skarby Archiwum Państwowego w Zamościu