Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Archiwum na Targach Pracy i Edukacji

19 kwietnia 2016

W dniu 15 kwietnia odbyły się IV Targi Pracy i Edukacji organizowane przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu.

Czytaj więcej o: Archiwum na Targach Pracy i Edukacji
Przejdź do -

Jubileusz zamojskiej kolei na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku

4 kwietnia 2016

Już po raz trzeci pracownicy Archiwum Państwowego w Zamościu mieli możliwość poprowadzenia wykładów dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zamościu.

Czytaj więcej o: Jubileusz zamojskiej kolei na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Przejdź do -

Archiwum u Przedszkolaków

23 marca 2016

W ramach działalności popularyzatorskiej Archiwum Państwowe w Zamościu zawitało do siedziby Przedszkola Miejskiego nr 14 przy ul. Olchowej 11 w Zamościu.

Czytaj więcej o: Archiwum u Przedszkolaków
Przejdź do -

Skarby Archiwum Państwowego w Zamościu

18 marca 2016

W piątek 11 marca gościliśmy w siedzibie Archiwum uczniów z Koła Naukowo-Regionalnego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu.

Czytaj więcej o: Skarby Archiwum Państwowego w Zamościu
Przejdź do -

Afisze i plakaty Zamojskiego Lata Teatralnego

12 września 2015

Zamojskie Lato Teatralne jest najstarszą w Zamościu imprezą kulturalną, obchodzi swój jubileusz. Trwa już 40 lat. Z tej okazji postanowiliśmy przedstawić ponad pół setki najstarszych afiszów i plakatów, przekazanych przez Zamojski Dom Kultury do zbiorów Archiwum. Za ten okres czas brakuje jednak kilku, chociażby z legendarnego „Hamleta” Teatru Machulskich.

Czytaj więcej o: Afisze i plakaty Zamojskiego Lata Teatralnego
Przejdź do - wystawa%20na%20zamojskim%20rynku

Ekspozycja plenerowa na Rynku Solnym – Międzynarodowy Dzień Archiwów 9 VI 2015 r.

13 czerwca 2015

Tradycyjnie już z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów (9 czerwca) Archiwum Państwowe w Zamościu prezentuje plenerową ekspozycję w Rynku Solnym. Jak można przeczytać na banerach dodatkową okazją jest tu 65 rocznica powołania zamojskiego Archiwum.

Czytaj więcej o: Ekspozycja plenerowa na Rynku Solnym – Międzynarodowy Dzień Archiwów 9 VI 2015 r.
Przejdź do -

Medal dla Archiwum

2 czerwca 2015

W dniu pierwszego czerwca, z okazji 70. rocznicy Akcji „Burza”, Archiwum Państwowe w Zamościu, na podstawie uchwały Zarządu Środowiska 9 Pułku Piechoty Legionów AK Ziemi Zamojskiej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, uhonorowane zostało Medalem jako wyraz uznania i podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz Bohaterów Zamojszczyzny oraz Związku. 

Czytaj więcej o: Medal dla Archiwum
Przejdź do - obchody%20Dnia%20Dziecka%20w%20zamojskim%20Archiwum

Dzień Dziecka w Archiwum

2 czerwca 2015

W Dniu Dziecka nasze Archiwum gościło najmłodszych jak dotąd mieszkańców miasta – uczniów klasy IV z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ojca Pio w Zamościu. Sympatyczni goście zapoznawali się z różnymi ciekawymi archiwaliami, niekoniecznie papierowymi.

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w Archiwum
Przejdź do - Leksykon%20ulic%20Zamościa

Leksykon ulic Zamościa

16 kwietnia 2015

Ukazał się kolejny tom serii „Biblioteczka Archiwariusza Zamojskiego”. Publikacja o tytule „Leksykon ulic i placów Zamościa” zawiera aktualny (koniec 2014 r.) stan elementów sieci komunikacyjnej miasta opisanych pod względem historycznym, topograficznym i techniczno-informacyjnym w oparciu o źródła archiwalne: pisane i kartograficzne, pochodzące z zamojskiego archiwum oraz archiwów zagranicznych.

Czytaj więcej o: Leksykon ulic Zamościa
Przejdź do - Nabytki

Nabytki – dokumenty i fotografie orkiestry Namysłowskich

1 kwietnia 2015

Archiwum Państwowe w Zamościu stało się właścicielem ponad stu dokumentów, w tym spis partytur liczący ponad 10 tys. pozycji, nut, zaproszeń, programów związanych z założoną w Starym Zamościu słynną Orkiestrą Włościańską im. Karola Namysłowskiego.

Czytaj więcej o: Nabytki – dokumenty i fotografie orkiestry Namysłowskich