Welcome to Archiwum Państwowe w Zamościu   Przeczytaj zaznaczony tekst! Welcome to Archiwum Państwowe w Zamościu GSpeech
Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 415

GRAFIKA ANARCHIVEISSzanowni Państwo.

Ze względu na sytuację spowodowaną epidemią wirusa SARS-CoV-2 obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów przebiegną w tym roku inaczej niż w latach poprzednich. Zamiast dnia otwartego Archiwum Państwowe w Zamościu skoncentruje się na popularyzacji zasobu w sieci w ramach zaproponowanej przez Międzynarodową Radę Archiwów ICA inicjatywy Międzynarodowego Tygodnia Archiwów (8 – 14 czerwca 2020 r.). Od poniedziałku 8 czerwca, na stronie internetowej Archiwum, zaprezentujemy Państwu wirtualne wystawy poświęcone 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Materiały z zasobu AP Zamość podzielone zostały na trzy ekspozycje: archiwalia i artefakty przedstawiające postać Jana Pawła II, kolekcję filatelistyczną oraz zbiór fotografii z wizyty Jana Pawła II w Zamościu, która miała miejsce 12.06.1999 r. w ramach VII pielgrzymki do Polski. Wszyscy z Państwa, którzy korzystają od 1 czerwca z czytelni bądź osobiście załatwiają sprawy w Archiwum, mogą oglądać w nasze siedzibie wystawę tematyczną poświęconą Papieżowi Janowi Pawłowi II.

8 czerwca na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Zamościu umieszczona zostanie również wystawa odnosząca się do panującej sytuacji epidemicznej. Ekspozycja „Czasy zarazy na Zamojszczyźnie” została opracowana w oparciu o materiały archiwalne dotyczące epidemii, chorób oraz ochrony zdrowia. Kopie wybranych archiwaliów będą eksponowane w dniach od 8 do 19 czerwca 2020 r. na wystawie plenerowej przed siedzibą Archiwum Państwowego w Zamościu przy ul. Hrubieszowskiej 69A.

W najbliższych dniach, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Archiwów, Archiwum Państwowe w Zamościu ogłosi konkurs skierowany do szerokiego grona odbiorców, którego celem będzie chęć podzielenia się doświadczeniami, skojarzeniami bądź wspomnieniami z czym kojarzy się archiwum oraz odpowiedź na pytania dotyczące działalności AP Zamość. Szczegóły zamieścimy wkrótce.

 

#IAW2020

Zapraszamy serdecznie!

 

Przeczytaj zaznaczony tekst! GSpeech