Szanowni Państwo!

W roku 2020 przypada jubileusz 70-lecia Archiwum Państwowego w Zamościu. Ze względu na zagrożenie wywołane wirusem SARS-CoV-2 musieliśmy zmienić plany co do promocji tego wydarzenia. Zapraszamy Państwa do naszych inicjatyw on-line:

  1. historii Archiwum Państwowego w Zamościu "w pigułce" dostępnej w postach na naszym profilu Facebook;
  2. jubileuszowej wystawy dostępnej na naszej stronie internetowej w zakładce POPULARYZACJA;
  3. filmu popularyzującego działalność Archiwum Państwowego w Zamościu, dostępnego na naszym kanale Youtube (premiera w piątek 23 października o godz. 12:15) 
    - FILM werjsa polskojęzyczna z napisami (PL)
    - FILM wersja angielskojęzyczna z napisami (EN)

70 lat Archiwum Państwowego w Zamościu

1950 - 2020

 

 Wystawę przygotowali: Ewelina Nawrocka i Marek Kaszuba

 

 

0.jpg

 

 

 

1.jpg

 

 

 

2.jpg

 

 

 

3.jpg

 

 

 

4.jpg

 

 

 

5.jpg

 

 

 

6.jpg

 

 

 

7.jpg

 

 

 

8.jpg

 

 

 

9.jpg

 

 

 

10.jpg

 

 

 

11.jpg

 

 

 

12.jpg

 

 

 

13.jpg

 

 

 

14.jpg

 

 

Szanowni Państwo!

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w kraju z dniem 17 października miasto Zamość zostało objęte strefą czerwoną. Zgodnie z zaleceniami Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 14 października oraz w trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz użytkowników, Archiwum Państwowe w Zamościu uprzejmie informuje, że od dnia 19 października 2020 r. zawiesza do odwołania:

- funkcjonowanie Czytelni w siedzibie Archiwum;

- bezpośrednią obsługę interesantów w Punkcie Obsługi Interesanta.

 

Z Archiwum Państwowym w Zamościu obowiązują następujące formy kontaktu:

- poczta elektroniczna (e-mail): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

- telefon: 84 639 23 35;

- skrytka ePUAP;

- formularz kontaktowy;

- przesyłanie dokumentów papierowych pocztą tradycyjną na adres: Archiwum Państwowe w Zamościu, ul. Hrubieszowska 69A, 22-400 Zamość.

 

Informujemy również, że w związku z ograniczeniami działalności Archiwum Państwowego w Zamościu powodu panującego zagrożenia epidemicznego wydłużeniu mogą ulec terminy realizacji spraw, za co przepraszamy.

 

Zachęcamy Państwa do przeglądania kopii cyfrowych z naszego zasobu dostępnych na portalu szukajwarchiwach.gov.pl oraz na naszej stronie internetowej.

 

Prosimy o wyrozumiałość i życzymy dużo zdrowia.

 

Szanowni Państwo,

w najbliższą środę 30 września wypada Dzień Archiwisty - najmłosze święto archiwalne ustanowione w 2019 r. przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 Archiwum Państwowe w Zamościu prowadzić będzie działania w ograniczonym zakresie. Nie odbędą się niestety planowane w formie stacjonarnej w naszej siedzibie warsztaty genealogiczno-konserwatorskie. Wszystkich z Państwa zainteresowanych stworzeniem lub zabezpieczeniem swoich rodzinnych archiwaliów zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dostępnym na stronie projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej. Zapraszamy również - szczególnie w dniu 30 września - do kontaktu z pracownikami naszego Archiwum, którzy służą doświadczeniem i praktyką w kwestiach związanych z prowadzeniem poszukiwań genealogicznych oraz gromadzeniem, konserwacją i zabezpieczaniem rodzinnych archiwaliów.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel. 84 639 23 35 oraz adresami e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Możliwe są również konsultacje osobiste w siedzibie Archiwum za wcześniejszym umówieniem wizyty (84 639 23 35, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


Zapraszamy do kontaktu!

W roku 2020 obchodzimy jubileusz 100-lecia wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921. Archiwum Państwowe w Zamościu czynnie włączyło się w obchody roku jubileuszowego współpracując z regionalnymi instytucjami kultury przy popularyzacji zasobu archiwalnego.

Od 26 czerwca do końca 2020 r. w zamojskim Arsenale można oglądać okolicznościową wystawę "Wojna 1920 roku", na której zaprezentowane zostały dokumenty i fotografie z zasobu Archiwum. Wystawa powstała we współpracy z Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu oraz Muzeum Zamojskim w Zamościu.

Rozpoczynamy obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów (8 - 14 czerwca 2020) od wystawy Epidemie na Zamojszczyźnie w dokumentach z Archiwum Państwowego w Zamościu.

Ekspozycję plenerową możecie Państwo oglądać do 19 czerwca przed siedzibą Archiwum, przy ul. Hrubieszowskiej 69A (osiedle Małe Ciche).

Zachęcamy również do zapoznania się z pełną wersją ekspozycji dostępnej na naszej stronie internetowej

 

Zapraszamy!

zaraza