MDA 2018 plakat
Z okazji przypadającego 9 czerwca Międzynarodowego Dnia Archiwów organizujemy dla Państwa w piątek 15 czerwca na Dzień Otwarty w siedzibie Archiwum Państwowego w Zamościu. W bieżącym roku jubileuszowym przewodnim tematem będzie "Niepodległość 1918-2018 w dokumencie archiwalnym". Przedstawimy najciekawsze dokumenty z obszaru Zamojszczyzny związane z okresem odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie możliwość zwiedzenia naszej siedziby, zapoznania się z zakresem działalności Archiwum i uzyskania pomocy przy poszukiwaniach archiwalnych. Zapraszamy również szkoły: dzieci i młodzież na krótką lekcję historii - w sam raz przed wakacjami. 15 czerwca w siedzibie Archiwum będą Państwo mogli obejrzeć:

 

- najciekawsze dokumenty sprzed 100 lat dotyczące kształtowania się niepodległej Polski w ujęciu regionalnym (Zamość i Zamojszczyzna);

- najciekawsze i najstarsze archiwalia z naszego zasobu, m. in. dokumenty pergaminowe, mapy, plakaty, fotografie... 

- zdigitalizowane dokumenty i fotografie udostępnione na komputerach w czytelni;

Ponadto będą Państwo mogli pod okiem naszych pracowników zwiedzić magazyny i przekonać się, jak przechowujemy zasób archiwalny. Służymy również pomocą w odpowiedzi na wszelkie pytania związane z poszukiwaniami archiwalnymi, genealogią lub badaniami historycznymi w oparciu o archiwalne dokumenty.

W piątek 15 czerwca będziemy do Państwa dyspozycji w godzinach 8:00 - 18:00.

Zapraszamy do naszej siedziby w Zamościu przy ul. Hrubieszowskiej 69A.