1 wwwSzanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną SARS-CoV-2 na terenie kraju informujemy, że od wtorku 27 października 2020 r. przed siedzibą Archiwum Państwowego w Zamościu dostępna będzie wystawa plenerowa "Portrety Rodzin II RP. Kolekcje archiwów rodzinnych z zasobu Archiwum Państwowego w Zamościu". Ekspozycja powstała w ramach drugiej odsłony projektu "Archiwa Rodzinne Niepodległej". Na 25 planszach prezentujemy wybrane archiwalia - fotografie, dokumenty i artefakty - pochodzące z czterech reprezentatywnych kolekcji rodzin: Czernickich, Kowalczyków, Modzelewskich oraz Brandtów i Stefanków. Wystawę będzie można oglądać przed budynkiem przy ul. Hrubieszowskiej 69A do piątku 6 listopada. Następnie wystawa trafi do Gminnej Biblioteki Publicznej w Łabuniach (ul. Orzechowa 10). 

Wszystkim z Państwa, którzy nie będą mogli zobaczyć wystawy, proponujemy wersję wirtualną ekspozycji, która będzie dostępna od środy 28 października na naszej stronie internetowej w zakładce POPULARYZACJA (możliwe jest również wejście poprzez dedykowany baner po prawej stronie okna przeglądarki).

W listopadzie br. dostępny będzie również tradycyjny katalog z wystawy, który ukaże się nakładem Archiwum.

Wystawę oraz projekt "Archiwa Rodzinne Niepodległej" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego/MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zapraszamy!