logo ZAMOSC PL pionSzanowni Państwo!

W związku z zapowiedzianym w dniu 28 kwietnia br. przez Prezesa Rady Ministrów wdrożeniem II etapu znoszenia nakazów i zakazów, wynikających ze stanu ogłoszenia epidemii, a także komunikatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 kwietnia br. opublikowanym na stronie Ministerstwa, Archiwum Państwowe w Zamościu podjęło przygotowania do wznowienia działalności statutowej.

Praca naszej jednostki będzie uruchamiana stopniowo, włącznie z otwarciem czytelni i biblioteki oraz możliwością osobistego załatwiania spraw w Archiwum. Obecnie jesteśmy na etapie konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Zamościu, który ustali warunki ponownego otwarcia. W momencie uzyskania jego pozytywnej rekomendacji, Archiwum podejmie wszelkie działania, aby zapewnić Państwu możliwość bezpiecznego wglądu do akt.

Prosimy zatem o wyrozumiałość.

Nadal rekomendujemy kontaktowanie się z Archiwum Państwowym w Zamościu za pomocą:

  • e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • telefonu: 84 639 23 35,
  • skrytki ePUAP.

Skany wielu dokumentów i zdjęć z naszego zasobu dostępne są online na portalu https://www.szukajwarchiwach.gov.pl oraz na naszej stronie internetowej w zakładkach poświęconych popularyzacji.

Wszelkie informacje na temat nowych zasad udostępniania będziemy umieszczać na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook.