APZ webSzanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z Zarządzeniem nr 524 Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 października 2023 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu służby cywilnej dni wolnych od pracy, 2 Listopada 2023 r. (czwartek) Archiwum Państwowe w Zamościu będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

7Z wielką przyjemnością informujemy, że czasopismo naukowe „Archiwariusz Zamojski”, które Archiwum Państwowe w Zamościu, wydaje od 2002 r. zostało wysoko ocenione przez międzynarodową bazę indeksacyjną czasopism naukowych Index Copernicus Journals Master List. Zachęcamy do przesyłania tekstów na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziękujemy serdecznie naszym Autorom i Recenzentom za podnoszenie poziomu naukowego czasopisma. Informacje o czasopiśmie i numery archiwalne:

http://archiwariusz.zamosc.ap.gov.pl/

https://czaz.akademiazamojska.edu.pl/index.php/az/issue/archive https://journals.indexcopernicus.com/search/journal/issue?issueId=all&journalId=123036

6Inspirując się wystawą plenerową „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych” narysuj Mikołaja Kopernika, technika dowolna. Cenne nagrody czekają! Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i załącznikami. Czekamy na Wasze prace!

 

 

 

Regulamin konkursu

Zgoda rodziców prawnych opiekunów dziecka

Zgoda ucznia pełnoletniego

Zgoda rodziców opiekunów prawnych na przetwarzanie danych autora

Zgoda autora pracy na przetwarzanie i publikację danych osobowych

5Wystawa plenerowa „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych” przyjeżdża do Zamościa.11 października o godz. 11:00 odbędzie się wernisaż wystawy na Rynku Wielkim w Zamościu. Wystawa została przygotowana przez Archiwa Państwowe z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i będzie prezentowana od 11 października do 24 października 2023 r., następnie ruszy do Krakowa.

4Serdecznie zapraszamy na spotkanie kolejarskie miłośników pociągów, ciuchć, parowozów