W poniedziałek 30 września 2019 r. odbyły się w Archiwum Państwowym w Zamościu - podobnie jak w pozostałych archiwach państwowych w kraju - warsztaty pod hasłem "Zostań rodzinnym archiwistą", zorganizowane w ramach projektu "Archiwa Rodzinne Niepodległej". Celem spotkania było uwypuklenie znaczenia rodzinnych dokumentów w budowaniu tradycji regionalnej i tożsamości narodowej. Uczestnicy warsztatów w tematycznych panelach zostali zaznajomieni z ideą projektu "Archiwa Rodzinne Niepodległej", działalnością archiwów państwowych w zakresie gromadzenia rodzinnych archiwaliów, praktycznymi poradami z zakresu konserwacji i zabezpieczenia materiałów archiwalnych, digitalizacją oraz sposobem prowadzenia poszukiwań genealogicznych w zasobie archiwalnym. Dwie tury warsztatów miały miejsce w godzinach 12:00 - 17:30 i zgromadziły 30 uczestników. Podczas warsztatów o godz. 15:00 gościliśmy również przedstawicieli Stowarzyszenia Genealodzy Zamojszczyzny, którzy podzielili się doświadczeniem w zakresie badań genealogicznych w oparciu o zasób archiwów krajowych i zagranicznych. Panele tematyczne poprowadziły archiwistki: Anna Borucka i Bogumiła Mielnicka, przy czynnym udziale Marka Kaszuby, Jadwigi Łukaszczuk i Eweliny Nawrockiej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, natomiast wszystkim z Państwa zainteresowanym profilaktyką z zakresu konserwacji i przechowywania archiwaliów rodzinnych oraz badaniami genealogicznymi zapraszamy do Punktu Konsultacyjnego "Archiwów Rodzinnych Niepodległej" (czytelnia Archiwum), gdzie indywidualnie będą Państwo mogli odbyć konsultacje z archiwistami.

Ze względu na duże zainteresowanie oraz skromne warunki lokalowe, wychodząc naprzeciw Państwa zainteresowaniom Archiwum zorganizuje kolejne warsztaty w ramach projektu "Archiwa Rodzinne Niepodległej" w dniu 30 października b.r. O szczegółach będziemy Państwa informować na naszej stronie internetowej oraz profilu facebook.   

IMG 1309

IMG 1324

IMG 1320

IMG 1333

IMG 1334

IMG 1344

IMG 1350

IMG 1356

IMG 1361

IMG 1363