Szanowni Państwo!

Zapraszamy do korzystania z nowej funkcjonalności naszej strony - zakładki Skany zlokalizowanej w górnym menu. Równocześnie jest to debiut naszego nowego portalu zamojskahistoria.pl, który zostanie uruchomiony w 2021 roku, ale o tym poinformujemy Państwa w stosownym czasie.

Na początek udostępniamy kopie cyfrowe jednostek archiwalnych z zespołów akt stanu cywilnego, zeskanowanych w ostatnich latach w ramach rocznych planów digitalizacji. W następnej kolejności pojawiać się będą również skany jednostek pochodzących z innych zespołów digitalizowanych na bieżąco w Archiwum Państwowym w Zamościu. Dostęp do kopii cyfrowych będzie możliwy do czasu ich zamieszczenia w serwisie www.szukajwarchiwach.gov.pl, o czym będziemy Państwa informować. Udostępnione skany można przeglądać, jednak - w przeciwieństwie do poralu "Szukaj w archiwach" nie można ich pobierać.

O nowych kopiach cyfrowych będziemy Państwa na bieżąco informować, aktualizując listę zdigitalizowanych materiałów.

Zapraszamy!

Szanowni Państwo!

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w kraju z dniem 17 października miasto Zamość zostało objęte strefą czerwoną. W trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz użytkowników, Archiwum Państwowe w Zamościu uprzejmie informuje, że od dnia 19 października 2020 r. zawiesza do odwołania:

- funkcjonowanie Czytelni w siedzibie Archiwum;

- bezpośrednią obsługę interesantów w Punkcie Obsługi Interesanta.

 

Z Archiwum Państwowym w Zamościu obowiązują następujące formy kontaktu:

- poczta elektroniczna (e-mail): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;

- telefon: 84 639 23 35;

- skrytka ePUAP;

- formularz kontaktowy;

- przesyłanie dokumentów papierowych pocztą tradycyjną na adres: Archiwum Państwowe w Zamościu, ul. Hrubieszowska 69A, 22-400 Zamość.

 

Informujemy również, że w związku z ograniczeniami działalności Archiwum Państwowego w Zamościu powodu panującego zagrożenia epidemicznego wydłużeniu mogą ulec terminy realizacji spraw, za co przepraszamy.

 

Zachęcamy Państwa do przeglądania kopii cyfrowych z naszego zasobu dostępnych na portalu szukajwarchiwach.gov.pl oraz na naszej stronie internetowej.

 

Prosimy o wyrozumiałość i życzymy dużo zdrowia.

 

logo ZAMOSC PL pionSzanowni Państwo!

W roku 2020 przypada jubileusz 70-lecia Archiwum Państwowego w Zamościu. Ze względu na zagrożenie wywołane wirusem SARS-CoV-2 musieliśmy zmienić plany co do promocji tego wydarzenia. Zapraszamy Państwa do naszych inicjatyw on-line:

  1. historii Archiwum Państwowego w Zamościu "w pigułce" dostępnej w postach na naszym profilu Facebook;
  2. jubileuszowej wystawy dostępnej na naszej stronie internetowej w zakładce POPULARYZACJA;
  3. filmu popularyzującego działalność Archiwum Państwowego w Zamościu, dostępnego na naszym kanale Youtube (premiera w piątek 23 października o godz. 12:15) 
    - FILM werjsa polskojęzyczna z napisami (PL)
    - FILM wersja angielskojęzyczna z napisami (EN)

1 wwwSzanowni Państwo,

W związku z sytuacją epidemiologiczną SARS-CoV-2 na terenie kraju informujemy, że od wtorku 27 października 2020 r. przed siedzibą Archiwum Państwowego w Zamościu dostępna będzie wystawa plenerowa "Portrety Rodzin II RP. Kolekcje archiwów rodzinnych z zasobu Archiwum Państwowego w Zamościu". Ekspozycja powstała w ramach drugiej odsłony projektu "Archiwa Rodzinne Niepodległej". Na 25 planszach prezentujemy wybrane archiwalia - fotografie, dokumenty i artefakty - pochodzące z czterech reprezentatywnych kolekcji rodzin: Czernickich, Kowalczyków, Modzelewskich oraz Brandtów i Stefanków. Wystawę będzie można oglądać przed budynkiem przy ul. Hrubieszowskiej 69A do piątku 6 listopada. Następnie wystawa trafi do Gminnej Biblioteki Publicznej w Łabuniach (ul. Orzechowa 10). 

Wszystkim z Państwa, którzy nie będą mogli zobaczyć wystawy, proponujemy wersję wirtualną ekspozycji, która będzie dostępna od środy 28 października na naszej stronie internetowej w zakładce POPULARYZACJA (możliwe jest również wejście poprzez dedykowany baner po prawej stronie okna przeglądarki).

W listopadzie br. dostępny będzie również tradycyjny katalog z wystawy, który ukaże się nakładem Archiwum.